Pro bezproblémovou realizaci montáže betonového plotu je výhodné nám poskytnout předběžné informace o pozemku. Tím se předejde případným komplikacím a urychlí se proces přípravy i samotné montáže betonového plotu.
Zde je několik bodů, na které je dobré se zaměřit:
Typ podloží:
Ideální podklad pro montáž betonového plotu je běžná zemina bez zbytků betonu, silných kořenů, velkých kamenů a podobně. V případě, že se na pozemku nachází navážka, je důležité uvést její stáří a tloušťku. Nestabilní navážka může vyžadovat speciální úpravu podkladu.
Písčité a jílovité podloží, stejně jako blízkost vodních toků či vysoká hladina spodní vody, nejsou pro montáž plotu vhodné. V takových případech je nutné zvážit alternativní řešení, jako například vybudování základů.
Svažitost terénu:
Montáž betonového plotu je možná i ve svahu, nicméně je nutné zohlednit jeho sklon. Prudký svah může vyžadovat úpravu materiálu a speciální montážní postupy. V případě velmi svažitého terénu je vhodné konzultovat s námi možnosti a cenu montáže.
Doprava a uskladnění materiálu:
Před tím než materiál dovezeme, domluvíme se na tom. jak daleko od místa stavby budou složeny palety s deskami a sloupky. To je důležité pro případné ruční přenášení materiálu, nebo pro převážení betonu. Když se nákladní auto s materiálem nedostane až na místo stavby plotu a je nutné daný materiál k místu ručně přenést, je to účtováno jako příplatková služba.
Zajištění energií:
Pro montáž betonového plotu potřebujeme mít k dispozici pouze vodu a elektřinu. Díky vlastní betonárce je beton zahrnutý v ceně montáže – o starost méně pro Vás.
Co je dobré si zjistit před montáží betonového plotu?
Stavební povolení: Pro stavbu plotu na svém pozemku do 2m nadzemní výšky (včetně) není nutné mít stavební souhlas.
Souhlas sousedů: Pokud se oplocení realizuje na hranici pozemku, nezapomínejte, že je nutné mít dopředu souhlas majitele sousedního pozemku.
Souhlas stavebního úřadu: Pokud plot hraničí s obecním pozemkem (obecné prostranství, silnice, chodník, park) je nutný stavební souhlas příslušného stavebního úřadu. Také zde záleží na výšce a průhlednosti plotu.
Omezení vlastnických práv: Oplocení nesmí zasahovat na sousední pozemek.
Chráněné oblasti: Pozor na stavbu plotu v chráněných oblastech či památkové zóně – zde je nutný také souhlas a případné uzpůsobení plotu.
Zastavěné území: Když se betonový plot nachází mimo zastavěné území (viz katastrální mapy), je nutný stavební souhlas, případně vyjádření odboru životního prostředí.